Jak możemy Państwu pomóc?

 • Strona techniczna

  W ramach wniosku do Programu Czyste Powietrze istnieje możliwość kwalifikowalności (zwrotu w formie dofinansowania) kosztu wykonania audytu energetycznego dla inwestycji związanych z termomodernizacją gospodarstwa domowego. Audyt nie jest wymagany, ale pozwoli oszacować możliwości i koszty inwestycji, co na etapie realizacji inwestycji oszczędzi dodatkowych kosztów i kłopotów związanych z przecenieniem lub przewartościowaniem kosztów inwestycji.

 • Strona administracyjna

  W ramach współpracy oferujemy kompleksowe opracowanie wniosku o dofinansowanie wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Otrzymujecie Państwo gotowy wniosek, który wystarczy złożyć elektronicznie lub papierowo.

 • Strona finansowa

  Na podstawie uzyskanych danych jesteśmy w stanie oszacować maksymalny poziom wsparcia (dotacji) o jaki możecie Państwo się ubiegać w ramach Programu.

Ruszył nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze na nowych zasadach. Od 15 maja 2020 r. wnioski składać mogą Beneficjenci kwalifikujący się do podstawowego poziomu dofinansowania. Nabór dla Beneficjentów kwalifikujących się do podwyższonego poziomu dofinansowania ruszył 21 października 2020 r. Przed złożeniem wniosku w ramach podwyższonego poziomu Beneficjent musi uzyskać z urzędu gminy/miasta zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na członka gospodarstwa domowego.

 

Maksymalny poziom dotacji:

Maksymalna kwota dotacji uzależniona jest od zakresu przedsięwzięcia.

 


Formy dofinansowania:
 

 • podstawowy poziom dofinansowania:
  • dotacja
  • dotacja z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego
 • podstawowy poziom dofinansowania:
  • dotacja
  • pożyczka dla gmin, jako uzupełniające finansowanie dla Beneficjentów;
  • dotacja z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego

Potrzebujesz naszej pomocy?
Zostaw swoje dane kontaktowe

  PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

  Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Pomoże to chronić nasze środowisko, a także domowy budżet, dzięki uzyskanym oszczędnościom.

  Czyste Powietrze JAK SKORZYSTAĆ

  Program skierowany jest do osób posiadających już dom lub dopiero zgodę na budowę budynku jednorodzinnego.

  Jego realizacja przewidziana jest na lata 2018 – 2029.

  Priorytetem w ramach tego programu jest wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacja domów jednorodzinnych w celu efektywnego zarządzania energią.

  clear
  asdf

  AUDYT ENERGETYCZNY – DLACZEGO WARTO?

  Poznasz aktualny stan energetyczny swojego domu

  Usprawnisz złożenie wniosku i rozliczenie dotacji

  Ograniczysz koszty planowanych inwestycji

  Zmniejszysz zużycie energii w swoim domu