Projekt Małopolska

  • W ramach Partnerskiego Projektu Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego zaufało nam 41 samorządów:

    Bolesław, Brzeźnica, Bukowina Tatrzańska, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Drwinia, Gmina Bochnia, Gmina Oświęcim, Gnojnik, Gręboszów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca (lider), Koniusza, Koszyce, Mędrzechów, Miasto Bochnia, Michałowice, Nowe Brzesko, Nowy Wiśnicz, Olesno, Osiek, Pałecznica, Poronin, Proszowice, Przeciszów, Radgoszcz, Radziemice, Skała, Słomniki, Spytkowice, Sułoszowa, Szczucin, Szczurowa, Trzciana, Wielka Wieś, Wojnicz, Zator, Zielonki, Żegocina.

Aktualności dot. projektu

20.11.2019 r. Podpisanie umów z wykonawcą firmą Hymon Energy Sp. z o.o. na „Dostawę i montaż wraz z uruchomieniem 122 mikroinstalacji fotowoltaicznych zasilających budynki użyteczności publicznej gmin partnerskich”

25.11.2019 r. Lider Projektu dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie części IV w ramach drugiego postępowania przetargowego tj. Dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 2438 mikro-instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach prywatnych.

10.01.2020 r. Lider Projektu dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie części I tj. „Dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 815 instalacji solarnych na nieruchomościach prywatnych mieszkańców gmin partnerskich” oraz części III tj. „Dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 133 instalacji kotłów na pellet”

27.01.2020 r. Lider Projektu dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie części II w tj. „Dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 295 instalacji z pompą ciepła powietrzną”

30.04.2020 r. Podpisanie umów z wykonawcą firmą FLEXIPOWER GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa na dostawę i montaż instalacji solarnych.

08.05.2020 r. Podpisanie umów z wykonawcą firmą SANITO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i kotłów na pellet.

1.06.2020 r. rozpoczęcie montaży instalacji fotowoltaicznych na Budynkach Użyteczności Publicznej

30.06.2020 r. rozpoczęcie montaży kotłów na pellet na nieruchomościach prywatnych.

1.07.2020 r. rozpoczęcie montaży instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach prywatnych.

6.07.2020 r. rozpoczęcie montaży instalacji solarnych na nieruchomościach prywatnych.

19.08.2020 r. zakończono montaże 122 instalacji fotowoltaicznych na Budynkach Użyteczności Publicznej o łącznej mocy 1,6 MW.

15.09.2020 r. rozpoczęcie montaży pomp ciepła na nieruchomościach prywatnych.

28.04.2021 r. zakończono montaże 737 instalacji solarnych na nieruchomościach prywatnych o łącznej mocy 2,8 MW

04.05.2021 r. zakończono montaże 123 kotłów na pellet o łącznej mocy 2,5 MW oraz 2426 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 11,5 MW na nieruchomościach prywatnych.

15.08.2021 r. zakończono montaże 170 pomp ciepła na potrzeby CWU oraz 106 pomp ciepła centralnego ogrzewania o łącznej mocy 2,5 MW

Łącznie w projekcie zamontowano 3684 instalacje OZE o łącznej mocy 21 MW

PIERWSZE MIEJSCE NA LIŚCIE RANKINGOWEJ MRPO

 

Jest to największy projekt OZE kiedykolwiek realizowany w Polsce pod względem liczby JST. Udało nam się osiągnąć cel, który wielu uważało za niemożliwy – pierwsze miejsce na liście rankingowej MRPO.

Profesjonalizm i sukcesy

Profesjonalizm realizowanych projektów potwierdzają liczby mieszkańców, dla których pozyskaliśmy dofinansowanie. Ponad 12 000 gospodarstw w całej Polsce dzięki skuteczności DOEKO GROUP może korzystać z odnawialnych źródeł energii.

Łączna moc zainstalowanych źródeł OZE przekroczyła obecnie 62 MW
Skuteczność w pozyskiwaniu środków dotacyjnych – 90%

ewqwe
dasd

DOTACJE – PROJEKTY PARASOLOWE – REGIONALNE PROGRAMY OPERACYJNE

Jesteśmy wiodącą firmą w obszarze pozyskiwania środków dla jednostek samorządu terytorialnego w zakresie projektów parasolowych, w których mieszkańcy gmin mogą uzyskać dofinansowanie na budowę odnawialnych źródeł energii.

Nasza działalność

Nasza działalność obejmuje cały zakres przygotowania projektu – od pracy koncepcyjnej poprzez opracowanie procesu projektu, przygotowanie dokumentacji technicznej, wniosku aplikacyjnego, kierownika projektu po rozliczenie zadania.

 

Masz pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

O projekcie w mediach

wysokie_napiecie_logs

Najpopularniejszym źródłem energii wybieranym przez mieszkańców są panele fotowoltaiczne [produkujące energię elektryczną ze słońca – red.]. Do końca 2020 roku zainstalujemy je na dachach prawie 2,4 tysięcy domów w Małopolsce. W ponad 300 z nich ogrzewanie pomieszczeń lub podgrzewanie wody użytkowej zapewnią dodatkowo pompy ciepła, częściowo zasilane prądem z tych paneli. Ponadto na dachach niemal tysiąca budynków znajdą się kolektory słoneczne do podgrzewania wody użytkowej, a w ponad stu budynkach stare piece węglowe zastąpią nowoczesnymi kotłami na biomasę.” – Jakub Maceja, wiceprezes DOEKO GROUP, dla portalu WysokieNapiecie.pl

Przejdź do artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

Dziennik_Polski_logo.svg

„Dokumentacja przetargowa jest w trakcie przygotowań. Ogłoszenie przetargu planowane jest za kilka tygodni. Jeżeli uda się rozstrzygnąć pierwszy, to są szanse, że jeszcze podczas wakacji w domach mieszkańców partnerskich gmin wykonawca zacznie realizować zadanie.” Jakub Maceja, wiceprezes DOEKO GROUP, dla portalu  DZIENNIKPOLSKI24.PL

Przejdź do artykułu na portalu DZIENNIKPOLSKI24.PL